Mechaniczne chcą zatrudniać

Zakłady Mechaniczne szukają rąk do pracy. Tylko w ub. roku zatrudniły 350 nowych pracowników, a w tym chcą zatrudnić kolejnych dwustu. Na rynku pracy w Tarnowie nie ma jednak wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Dlatego prezes Mechanicznych Henryk Łabędź porozumiał się z szefem Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie Tomaszem Stelmachem. Dzięki zawartemu właśnie porozumieniu między Mechanicznymi a OHP, zatrudnienie w tarnowskiej firmie zbrojeniowej znajdzie w przyszłości 10 uczniów, którzy od września podejmą naukę w patronackiej klasie o profilu ślusarz-spawacz.

Więcej informacji z regionu w Tygodniku Miasto i Ludzie, w Twoim kiosku.