3 powody dla których warto uczyć się włoskiego

W Polsce nauka języków obcych od wejścia do Unii Europejskiej w 2004 roku, staje się coraz popularniejsza. Według wielu badań, jesteśmy pod tym kątem jednymi z najlepszych na świecie. W tym artykule opowiem o 3 powodach dla których warto uczyć się włoskiego!

Nauka włoskiego w skrócie to:

• wyższa pensja;
  • uniknięcie choroby Alzheimera;
  • prosta i szybka nauka!

Wyższa pensja

Za granicą brakuje dobrze płatnych prac dla polaków bez znajomości języka obcego. Głównym powodem jest gwałtowny rozwój polskiej gospodarki i zmniejszenie różnicy w stosunku do najbogatszych krajów. Pensja Polaka nie wynosi już 20% pensji Niemca (porównanie według PKB per capita) jak miało miejsce w 2004 roku, ale ponad 30%! Oznacza to, że za granicą na nisko płatnych stanowiskach zarobimy tylko 3 razy więcej, a nie 5 jak miało miejsce 13 lat temu. Należy pamiętać, że do prac fizycznych Włosi, Niemcy coraz częściej zatrudniają osoby z Azji, Afryki które pracują za mniejsze stawki! Nauka języka obcego to jedyna karta przetargowa Polaków, która zaważy na opłacalności pracy za granicą.

Prosta i szybka nauka!

Internet rozwija się w bardzo szybkim tempie, dostarczając coraz większą ilość użytecznych stron w niszowych tematykach. Nauka włoskiego nie została w tyle, wystarczy wejść na podstawywloskiego.pl i zacząć uczyć się języka za darmo. Kurs oferuje ponad 11 lekcji, 20 słowników tematycznych wyposażonych w wymowę mp3 i praktyczne przykłady. Samouczki włoskiego w internecie za darmo to prawdziwy trend za granicą. Warto korzystać z tych stron, aby dać znać twórcom, że tak niszowe samouczki są potrzebne!

Choroba Alzheimera?

To nieuleczalna choroba polega na otępieniu, utracie pamięci i zdolności do zapamiętywania. Dopada ona olbrzymi procent osób w podeszłym wieku. Jak wskazują najnowsze badania, uczenie się choćby jednego języka obcego działa profilaktycznie, dzięki czemu nasza pamięć będzie trwalsza na lata. Nauka włoskiego ze względu na prostą gramatykę i olbrzymią ilość słówek do zapamiętania może być najlepszym wyborem!