Śmiertelny wypadek w Zabłędzy

Kilka ostatnich dni na drogach regionu tarnowskiego to dwa wypadki z których jeden niestety ze skutkiem śmiertelnym.

wp_20170227_16_25_29_pro_0Najtragiczniejsze zdarzenia miało miejsce 27 lutego w Zabłędzy na drodze wojewódzkiej W-977 pomiędzy Zabłędzą, a Piotrkowicami. Na prostym odcinku drogi kierująca samochodem osobowym Toyota Yaris z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo poruszający się samochodem ciężarowym z przyczepą. W momencie uderzenia siła była tak duża, że samochód osobowy został zepchnięty do pobliskiego zagajnika natomiast samochód ciężarowy z uszkodzonym zawieszeniem wjechał do rowu melioracyjnego. W wyniku tego wypadku na miejscu zginęła 25-letnia kierująca samochodem osobowym mieszkanka gminy Lisia Góra. Kierowca ciężarówki, trzeźwy, lekko ranny opatrzony na miejscu przez załogę pogotowia ratunkowego. Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana.

beznazwyDrugie zdarzenie ma miejsce w Brzozowej, gdzie pieszy zostaje potrącony przez kierującego nn pojazdem. Poszkodowany z urazem kończyn dolnych został przetransportowany do tarnowskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W obu przypadkach postępowanie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie badając okoliczności i przyczyny wypadków.

2 komentarze