Menu

Tarnowianin z prestiżową nagrodą

Fotografik Tadeusz Koniarz, może pochwalić się kolejną nagrodą na swoim koncie. Stowarzyszenie Fotoreporterów wybierając najlepsze kadry 2016 roku, zdecydowało, że to właśnie do tarnowianina należy najciekawsze zdjęcie wykonane w kategorii #fotoraportPolska.

Tarnowianin-z-prestizowa-nagroda_mediumNagrodzone zdjęcie poświęcone jest Zaczarowanej Galerii, czyli wystawie artystów nieprofesjonalnych w Pacanowie Barbary i Tadeusza Buczyńskich. Tadeusz Koniarz dokumentował ich życie, pokazując, nie tylko artystyczną działalność Buczyńskich, lecz również uczucie między małżonkami.

Była to już druga odsłona konkursu. Do tegorocznej edycji swoje prace zgłosiło 49 fotografów z całej Polski. Jak tłumaczą organizatorzy, celem konkursu jest wskazanie najbardziej wartościowych fotografii, opowiadających o 2016 roku. Podczas uroczystej gali w Warszawie wyłoniono laureatów w ośmiu kategoriach tematycznych. Tytuł fotoreportera roku przypadł Tymonowi Makowskiemu (wygrał również w kategorii fotoreportaż). Nagrodzono również Renatę Dąbrowską (kultura, natura i cywilizacja), Piotra Apolinarskiego (wydarzenie i polityka), Tomasza Jodłowskiego (sport),  Annę Marię Biniecką (portret).

Przypomnijmy, że to nie pierwsze takie wyróżnienie dla Tadeusza Koniarza. W zeszłym roku zdobył pierwszą nagrodę za fotoreportaż w kategorii „Wydarzenia” w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2016. Nagrodzono wówczas cykl zdjęć tarnowianina wykonanych 13 listopada 2015, dokumentujących Paryż po zamachach terrorystycznych.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

jedynka

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>