Rozpoczyna się konkurs „Odblaskowa Szkoła” z udziałem szkół z powiatu dąbrowskiego

Rozpoczyna się VII edycja Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa szkoła”. Wśród szkół, które zgłosiły swój akces do tego konkursu jest 6 szkól podstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego.

plakat4_4_0_1_0Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Poniżej prezentujemy listę szkół, które zgłosiły sie do konkursu w bieżącej edycji.

Źródło: http://dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl/
podkom. Krzysztof Lechowicz