Menu

KOLEJNY DOKUMENT W CYFROWYCH ARCHIWACH TRADYCJI LOKALNEJ

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej wzbogaciła się o kolejną fotografię oraz historię jej przekazania do miasta Dąbrowa Tarnowska. Do archiwów bibliotecznych fotografia w wersji cyfrowej przekazana została przez Piotra Zająca- prezesa MLKS „Dąbrovia”.

Przedstawia ona SKS „Dąbrovię”  z dnia 6 maja 1923 r. Zdjęcie to zostało przekazane 21.01.1965 roku zarządowi klubu przez Władysława Pleusia z Krakowa, a fotografię znalazł w prywatnym archiwum. Sam ofiarodawca w latach 1921-1927 pracował w zarządzie SKS Dąbrovia. Wiemy, że na zdjęciu znajdują się: Eugeniusz Śliwa, Leon Lewenstark, Wacław Szpak, Wiktor Bernal, Mieczysław Guzik, Julian Sieroń i prawdopodobnie bracia Chornbergerowie. Wiadomo, że Wacław Szpak zginął na wojnie. Niestety, nie posiadamy wiedzy, które to są osoby.

Zwracamy się z apelem do wszystkich, którzy rozpoznają kogokolwiek na przekazanej fotografii o przekazanie tej informacji osobiście do MBP w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Polna 13 lub telefonicznie pod nr 14 655 93 03 wew. 13 Dziękujemy.

druzyna-pilkarska-sks-dabrovii-z-1923-r-s-1

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>