Menu

Tarnowski głos na weneckim Biennale

Ewa Łączyńska-Widz, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie, będzie członkiem Jury na kuratorski projekt wystawy reprezentującej Polskę na 57. Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji w 2017 roku. Powołanie do Jury przekazał Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Kultury prof. dr hab. Piotr Gliński.

tarnowski-glos-na-weneckim-biennale_mediumMinister- wysoko oceniając doświadczenie oraz wiedzę na temat współczesnej polskiej sztuki – zaprosił Ewę Łączyńską – Widz do Jury krajowych eliminacji konkursu. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę w czasie Międzynarodowej Wystawy Sztuki i Międzynarodowej Wystawy Architektury – La Biennale Di Venezia.

– Powołanie do Jury konkursu weneckiego było dla mnie zaskoczeniem i wyróżnieniem. Biennale Weneckie to bardzo ważne wydarzenie światowej sztuki, bardzo inspirujące i opiniotwórcze – mówi Ewa Łączyńska –Widz. Zdradza, że kilkakrotnie sama odwiedziła tę imprezę i może to potwierdzić. Podkreśla, że praca w obradach Jury będzie dla niej ważnym doświadczeniem. – Jestem bardzo ciekawa, jakie propozycje artystyczne wpłynęły w tym roku. Ich efekty zobaczymy na weneckiej wystawie w 2017 roku – dodaje.

Weneckie Biennale odbywa się co dwa lata, jest uznawane za najbardziej prestiżową prezentację sztuki na świecie. Jego początki sięgają końca XIX wieku.

Więcej wiadomości w Tygodniku Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

portal_tlo_0909

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>