Menu

Tarnowscy kartingowcy udanie kończą sezon w serii Rok Cup Poland

Ostatni weekend zawodów serii Rok Cup Poland za nami. Były wielkie emocje, trzymające do samego końca rywalizacji i bardzo piękna walka na torze. Zwycięski Marcel, drużynowe podium w dwóch kategoriach, waleczna postawa Franka i Kajetana, dobre tempo Gabriela, Krzysztofa i Piotra oraz bardzo udany debiut Adama napawa optymizmem przed kolejnym nowym sezonem.

W dniach 3-4 września 2016 roku odbyły się XIII i XIV runda serii Rok Cup Poland. Na torze w Zielonej Górze ponownie zobaczyliśmy czołówkę zawodników tej serii, którzy walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2016. Na zawodach tradycyjnie nie zabrakło również naszych młodych kierowców kartingowych – zawodników klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów.

kartingW XIII i XIV rundzie Rok-a kategorii Mini Rok Marcel Kuc zajmuje 1 i 2 miejsce, Krzysztof Gardziel zajmuje 27 i 9 miejsce, Gabriel Łukasiewicz zajmuje 10 i 7 miejsce, a w klasyfikacji drużynowej zajmują 1 i 2 miejsce. Natomiast w kategorii Baby Rok Kajetan Gawron zajmuje 9 i 10 miejsce, Franciszek Liszka zajmuje 14 i 11 miejsce, a w klasyfikacji drużynowej zajmują dwukrotnie 3 miejsce. Z kolei w kategorii Rok GP 15 Piotr Dembiński zajmuje 4 i 5 miejsce, a w kategorii Junior Rok Adam Micał zajmuje 12 i 11 miejsce.

Z kolei w klasyfikacji generalnej po czternastu rundach kategorii Mini Rok na 39 zawodników Marcel Kuc zajmuje 1 miejsce z 819 punktami, Gabriel Łukasiewicz zajmuje 9 miejsce z 274 punktami, a Krzysztof Gardziel zajmuje 14 pozycję z 170 punktami. W klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 2 miejsce z 1337 punktami.

Natomiast w klasyfikacji generalnej kategorii Baby Rok na 27 zawodników Kajetan Gawron zajmuje 5 miejsce z 437 punktami, Szymon Marut zajmuje 11 miejsce z 229 punktami, a debiutant Franciszek Liszka zajmuje 25 miejsce. W klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 3 miejsce z 661 punktami.

Z kolei w klasyfikacji generalnej kategorii Rok GP 15 Piotr Dembiński zajmuje dobre 4 miejsce, a w kategorii Junior Rok debiutant Adam Micał zajmuje 19 miejsce.

A już 11 września Finał Rok Cup Italia na torze w Adrii oraz 20-22 października International Final Rok Cup na torze w Lonato.

Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie Partnerom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce.

Więcej wiadomości w Tygodniku Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

jedynka

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>