Menu

Kolejna próba przekupstwa dąbrowskich policjantów

W ostatnich dniach to już trzecia próba usiłowania wręczenia łapówki dąbrowskim policjantom. Na terenie gminy Olesno w dniu 6 sierpnia br. policjanci dąbrowskiej drogówki zauważyli motocyklistę, którego sposób jazdy wzbudzał uzasadnione podejrzenie, że może on znajdować się w stanie nietrzeźwości.

zdjecie_333_24_0Ponadto poruszał się bez wymaganego hełmu ochronnego. Mężczyzna kierujący motorowerem pomimo kierowania do niego sygnałów przez policjantów do zatrzymania się, nie reagował. Następnie podczas podjętego pościgu kierujący motorowerem wpadł w poślizg i został zatrzymany przez policjantów w pościgu pieszym. Od zatrzymanego mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu. Widząc możliwe konsekwencje swojego czynu utrudniał on przeprowadzenie badania na stan trzeźwości, stąd policjanci musieli użyć środków przymusu bezpośredniego, żeby doprowadzić go do radiowozu. Jak się okazało podczas badania mężczyzna miał promil alkoholu we krwi. Jak się później okazało kierujący nie posiadał także dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia OC. Wobec tego chcąc uniknąć konsekwencji prawnych usiłował wręczyć policjantom łapówkę w kwocie 60 zł i jednocześnie złożył obietnicę dostarczenia obu policjantom łapówkę po 500 zł każdemu, jeżeli „odpuszczą mu sprawę”.

 Przed dąbrowskim Sądem zatrzymany odpowie za usiłowanie wręczenia łapówki policjantom oraz za popełnione wykroczenia.

 Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: http://dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
podkom. Krzysztof Lechowicz
oficer  prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>