Menu

Bartek Kapustka w Premier League?

Szykuje się transferowy hit. Jak informuje Przegląd Sportowy, Bartosz Kapustka, wychowanek Tarnovii, już niedługo zostanie piłkarzem Leicester City. Pomocnik krakowskich „Pasów” ma kosztować 5,5 mln euro plus bonusy. 

Bartek-Kapustka-w-Premier-League_mediumNajważniejsze jest, żeby Bartek grał i doskonalił swoje umiejętności. Może to robić zarówno we Włoszech, w Hiszpanii, jak i w Anglii. Jest mądrym zawodnikiem, który stale podnosi sobie poprzeczkę. O skutkach tej czy innej decyzji będziemy mogli mówić dopiero za kilka miesięcy – podkreśla Krzysztof Świerzb, pierwszy trener Kapustki.

Bartoszem Kapustką zagraniczne kluby zainteresowały się już podczas eliminacji do mistrzostw Europy. Wówczas pytał o niego m.in. Juventus Turyn. Po udanym debiucie 19-latka podczas EURO we Francji do Cracovii napłynęły oferty z klubów angielskich – z Leicester City i Evertonu. Pojawiły się też informacje, że o Polaka dopytują Liverpool oraz Southampton.

Pierwsza oferta mistrza Anglii w wysokości pięciu milionów euro nie zadowoliła jednak „Pasów” i została odrzucona. Trener Leicester Claudio Ranieri kazał podwyższyć kwotę do 5,5, miliona euro plus bonusy zależne od występu polskiego zawodnika w Premier League.

Z kolei według informacji angielskiego „Daily Mail” klub z King Power Stadium za Kapustkę chce zapłacić Cracovii prawie dziewięć milionów euro.

Transfer 19-latka może zostać sfinalizowany w każdej chwili i może przebić najwyższy dotychczas transfer z ekstraklasy. W 2011 r. warszawska Polonia sprzedała do Trabzonsporu Adriana Mierzejewskiego za 5,25 mln euro.

fot. Michał Stańczyk/CYFRASPORT

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>