Menu

Blond farby do włosów – trwałe czy bez amoniaku? Zobacz, jak dokonać właściwego wyboru!

Można zaryzykować stwierdzenie, że blond jest najbardziej pożądanym kolorem włosów przez kobiety, przy czym skuteczna koloryzacja na odcienie blondu pozostaje bardzo trudnym zadaniem. Panie, które decydują się na ten kolor włosów, najczęściej przyznają, że ciężko jest się im wyzbyć żółtych lub pomarańczowych tonów, a przy tym uzyskać jak najbardziej naturalny efekt koloryzacji. Warto jednak uświadomić sobie to, że w tym przypadku kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej blond farby do włosów oraz trzymanie się kilku ważnych zasad farbowania włosów. Trwałe blond farby do włosów czy produkty bez amoniaku? Zwykła koloryzacja czy uprzednie rozjaśnianie? Podpowiadamy, jak odpowiednio wykonać farbowanie włosów na blond!

girl-797080_640Farby blond – bez amoniaku czy trwałe?

Na samym początku musimy zastanowić się, jaki rodzaj farby spełni nasze oczekiwania odnośnie koloryzacji włosów na blond. Farby trwałe, to znaczy takie, które w swoim składzie posiadają amoniak, sprawdzą się przede wszystkim w przypadku, gdy oczekujemy, że wybrany środek do koloryzacji dokładnie pokryje nasze siwe włosy, a przy tym efekt farbowania utrzyma się przez długi czas. Farby blond bez amoniaku to natomiast doskonała propozycja dla tych pań, które chciałyby dokonać zmiany lub odświeżenia swojego koloru włosów, ale nie chcą przy tym naruszyć ich delikatnej struktury. Farba bez amoniaku, ze względu na swój znacznie delikatniejszy skład, będzie też dobrym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży lub zmagających się z nadwrażliwością skóry głowy na działanie drażniących i silnych substancji zawartych w kosmetykach.

Farby blond odcienie – dostosuj je do swojego typu urody!

Paleta kolorów farb do włosów w blondzie jest niezwykle bogata, dlatego każda z pań bez problemu znajdzie w drogerii odcień produkt, który spełni jej oczekiwania. Przy wyborze konkretnej farby do włosów należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na kolor włosów, który posiada modelka na opakowaniu, ale też na numerację na opakowaniu, która pozwoli nam “odczytać”, jaki odcień ostatecznie uzyskamy. Ponadto, bardzo dużo uwagi należy poświęcić na dopasowanie właściwego odcienia farby do tonacji kolorystycznej naszej karnacji. W tym przypadku warto trzymać się jednej prostej zasady, a mianowicie wybierać ciepłe kolory farb do włosów, gdy nasza cera przybiera ciepły odcień (morelowy, brzoskwiniowy), zaś zimne farby, gdy nasza skóra posiada chłodną tonację (różową, niebieskawą).

Dobra farba do włosów blond

Stojąc przed wyborem dobrej farby do włosów blond, warto kierować się nie tylko własną intuicją, ale też opiniami osób, które miały okazję przetestować dany produkt na swoich włosach. Warto podkreślić, że bardzo dobre recenzje zbierają blond farby do włosów Garnier – marka dysponuje ogromną paletą różnych odcieni blondu zarówno w środkach do trwałej, jak i półtrwałej koloryzacji. Ponadto panie, które zdecydowały się na koloryzację z farbami do włosów Garnier, przyznają, że bardzo pozytywne wrażenie wywarł na nich skład farb wzbogacony odżywczymi olejkami i ekstraktami z kwiatów oraz roślin – dzięki temu mogą one pozwolić sobie na pielęgnację włosów podczas koloryzacji.

Rozjaśnianie włosów – jak to zrobić?
Farbowanie włosów na blond bardzo często wiąże się z koniecznością przeprowadzenia zabiegu rozjaśniania włosów, który niestety nie zawsze jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie w warunkach domowych. Pamiętajmy, że najlepsze efekty koloryzacji osiąga poprzez stopniową zmianę koloru włosów (1-2 tony podczas jednej koloryzacji), podczas gdy bardziej drastyczny zabieg może nie tylko je bardziej zniszczyć, ale też wywołać problem żółtych lub czerwonych tonów na blondzie. Na rozjaśnianie włosów w profesjonalnym salonie fryzjerskim powinny w szczególności zdecydować się te panie, które do blondu chcą przejść z ciemnych odcieni brązu lub czarnego, bowiem samodzielne rozjaśnianie włosów w warunkach domowych może nie przynieść oczekiwanych efektów.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>