Menu

Gorące krzesła – nowość Czarnej Serii od Wydawnictwa Czarna Owca

Muzyka przestaje grać. Kto zostanie bez krzesła – umiera.

Gorące krzesła

Autor: Arne Dahl

Wydawnictwo Czarna Owca

 

Drugi tom przebojowej serii o jednostce specjalnej Opcop, do której teraz dołącza warszawski gliniarz Marek Kowalewski. Czy nowy skład rozwiąże zagadkę współczesnych kanibali?

1563609595Detektywi Opcopu – specjalnej jednostki Europolu z Hagi – z Paulem Hjelmem na czele muszą wyjaśnić nietypową sprawę i powiązać ze sobą jej makabryczne wątki. W różnych częściach Europy dochodzi do nagłych i zaskakujących zgonów. Na światło dzienne wychodzą przerażające eksperymenty na ludziach prowadzone w imię nauki. Przetrzymywani na wyspie ludzie z głodu zaczynają zjadać się nawzajem.

Paulowi w śledztwie pomagają policjanci z całej Europy, między innymi Marek Kowalewski – warszawski gliniarz od papierkowej roboty, który zwalczał przestępczość gospodarczą w Europie Wschodniej.

Arne Dahl

pisarz, krytyk i redaktor, jeden z najwybitniejszych autorów kryminałów w Szwecji. Pracuje dla Akademii Szwedzkiej, przyznającej corocznie literacką nagrodę Nobla. Jego książki zostały przetłumaczone dotąd na ponad 20 języków. Dahl otrzymał liczne prestiżowe nagrody literackie.

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>