Menu

Mościczanie znani i nieznani

Wystawa z cyklu „Mościczanie znani i nieznani” to pierwsza w tym roku propozycja Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Mościc oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tym razem zaprezentowanie zostanie malarstwo i rysunek Małgorzaty Michalik-Wolskiej. Wernisaż ekspozycji zaplanowano 5 lutego o godz. 17.00 w Galerii Plastycznej biblioteki przy ul. Traugutta.

Mosciczanie-znani-i-nieznani_mediumWystawa będzie czynna do końca lutego w godzinach pracy filii: poniedziałek 10.00-15.00, wtorek-piątek 10.00-18.00 i sobota 9.00-15.00.

Małgorzata Michalik-Wolska – urodziła się w 1947 roku  w Mościcach, gdzie uczęszczała do IV Liceum Ogólnokształcącego. W 1971 roku uzyskała dyplom ukończenia studiów na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Wzornictwa Przemysłowego) w Krakowie. Brała udział w wielu pracach projektowych m.in. w katedrze prof. Bohdana Lisowskiego oraz współpracowała z ASP i Politechniką Krakowską, prowadząc zajęcia z projektowania dla absolwentów architektury. Na swoim koncie ma liczne wystawy i konkursy projektowe, w tym kilka wygranych. Równoległym wątkiem jej zainteresowań, chociaż bardziej hobbystycznym, jest malarstwo. Swoje obrazy prezentowała na kilku wystawach indywidualnych m.in. w Krakowie i Wintertur (Szwajcaria). W kręgu jej licznych pasji znalazło się również pisanie opowiadań i felietonów. W latach 1992- 2006 prowadziła wraz z mężem firmę grafiki komputerowej „Mikroset”. Po śmierci męża poświęciła się malarstwu.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>