Porozumienie w sprawie budowy południowej obwodnicy Szczurowej podpisane

Porozumienie w sprawie budowy południowej obwodnicy Szczurowej podpisane.

Wczoraj w  sali obrad Starostwa Powiatowego w Brzesku odbyła się konferencja prasowa, poświęcona wzajemnej współpracy gmin Szczurowa, Borzęcin i Powiatu Brzeskiego w przygotowaniu dokumentacji na budowę południowej obwodnicy Szczurowej.

Inwestycja związana jest bezpośrednio z  przygotowaną do budowy ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego Strefą Aktywności Gospodarczej w Szczurowej oraz terenami inwestycyjnymi i zespołem żwirowni w gminie Borzęcin. Jak zgodnie podkreślają uczestnicy konferencji, budowa obwodnicy jest niezbędna ze względu na konieczność zminimalizowania istniejącego obecnie poważnego zagrożenia, powodowanego bardzo dużym natężeniem ruchu samochodów ciężarowych, transportujących kruszywo ze żwirowni położonych w Borzęcinie i Radłowie. Dodatkowo zostanie ono spotęgowane oddaniem do użytku zjazdu z autostrady.

W konferencji wzięli udział: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Stanisław Sorys, Wójt Gminy Szczurowa – Marian Zalewski, Wójt Gminy Borzęcin – Janusz Kwaśniak oraz Radny Adam Kwaśniak. Spotkaniu przewodniczył Starosta Brzeski – Andrzej Potępa.

Więcej informacji na ten temat w najbliższym wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie.