Nowe „Miasto i Ludzie”

Najnowszy numer naszego Tygodnika „Miasto i Ludzie”  trafił do kiosków. Znajdziesz  w nim szereg artykułów, które zawierają najważniejsze informacje z Tarnowa i regionu, Brzeska i Dąbrowy Tarnowskiej. Nie brakuje kulturalnych zapowiedzi na weekend i podsumowania sportowych wydarzeń minionego tygodnia. O tym i o wielu innych sprawach przeczytasz w naszym tygodniku!

Bilety MPK tańsze…  a nawet i za darmo – Długo wyczekiwane obniżki cen biletów autobusowych wreszcie weszły w życie. Z dniem 1 września zapłacimy mniej niż do tej pory, a niektórzy nawet będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Przypomnijmy, że obniżka cen biletów autobusowych została zatwierdzona w lipcu przez Radę Miejską w Tarnowie, gdzie radni z kilku klubów apelowali o niższe ceny.

Zwolnij – inaczej stracisz prawko! – Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy, to znaczy od samego początku wejścia w życie nowych przepisów w ruchu drogowym, czyli od 18 maja, tarnowska drogówka zatrzymała już 47 praw jazdy.

Klaster pójdzie na dno? – Dopiero w drugiej połowie września poznamy nazwisko nowego prezesa klastera. Poznamy je, jeśli znajdzie się chętny na kierowanie spółką komunalną, która ubiegły rok zakoończyła stratą 900 tysięcy zł.

Tablica tuchowskich lotników  – Na budynku tuchowskiego Sokoła odsłonięto tablicę poświęconą tuchowskim lotnikom. Była to inicjatywa Stanisława Jaworskiego, miłośnika tradycji lotniczych i historii miasteczka.

Ile w portfelu mają posłowie? – Przy dobiegającej końca kadencji sejmu nasi tarnowscy parlamentarzyści złożyli oświadczenia majątkowe. Zobaczmy, który z nich się wzbogacił pełniąc funkcję posła, jakie środki pieniężne zgromadzili w ostatnim czasie.

Gmina Brzesko na skraju bankructwa?  – W tym roku do kasy miejskiej Brzeska ze sprzedaży nieruchomości miało wpłynąć ok. 7 milionów zł. Jak na razie udało się sprzedać nieruchomości za kwotę 400 tys. zł, a więc brakuje ok. 6,4 mln zł.

Miał być Park, jest boisko z bieżnią – W ostatni dzień sierpnia do użytku oddano kompleksowy obiekt sportowy.

Witaj szkoło! – Rozpoczynający się rok szkolny, jest dla wielu dzieci powrotem do długo niewidzianych koleżanek i kolegów ze szkolnej ławki. Wychowawcy przygotowywali się do powitania nowej grupy dzieci, a inni czekali z niecierpliwością, aby ponownie zobaczyć swoich wychowanków.

Wyprawka szkolna kosztuje majątek! – Książki, zeszyty, podręczniki, przybory szkolne i wiele innych jeszcze rzeczy składa się na jedną wyprawkę dla ucznia. Co roku, przed rozpoczęciem nauki rodzice muszą zaopatrzyć swoje dzieci we wszystkie najpotrzebniejsze artykuły szkolne.

Będzie obwodnica Dąbrowy – Obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej została wpisana do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 20142023. To oznacza, że będą pieniądze na zbudowanie drogi, a długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, zostanie zrealizowana.

Powiśle Dąbrowskie świętowało w Szczucinie – 30 sierpnia na placu targowym w Szczucinie odbyło się VII Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze. Do Szczucina zjechali rolnicy i przedsiębiorcy z powiatu dąbrowskiego oraz goście z kraju i zagranicy, aby jak co roku podziękować za rolnicze plony i zaprezentować swoje firmy i instytucje.

Seniorzy siłą „Jaskółek” –  W najbliższą niedzielę (6 września) żużlowcy Unii Tarnów rozpoczną batalię o medale Drużynowych Mistrzostw Polski. W pierwszym pojedynku półfinałowym play-off PGE Ekstraligi, drużyna „Jaskółek” zmierzy się w Częstochowie (g.17.00) z ekipą Betardu Sparty Wrocław

Okocimski jeszcze się wzmocnił – W sobotę o godz. 17.00 drugoligowy zespół Can-Pack Okocimski Brzesko rozegra kolejny w tym sezonie pojedynek przed własną publicznością, mając za rywala ekipę Nadwiślanu Góra.

SPR Tarnów wygrywa w Dąbrowie Tarnowskiej – Pierwszoligowi szczypiorniści SPR Tarnów zwyciężyli w turnieju w Dąbrowie, który był jednym z etapów przygotowań do nowego sezonu ligowe.