Menu

Muzyczne nowości – premierowe płyty

Dziś kolejne nowości, jakie pojawiły się na rynku muzycznym. Są to artyści, którzy od lat pasują do kanonów muzyki, polskiej, europejskiej, światowej. Różni ich tylko styl i muzyka jaką grają. Jednak, każdego warto posłuchać, zwałszcza jeśli szuka się swojego ulubionego.

Lana Del Rey Honeymoon

honeymoon-Lana del Rey to jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci na współczesnej scenie muzycznej. Jej twórczość utrzymana w spójnej stylistyce lat 50. i 60. sprawiła, że piosenkarka zdobyła ogromną rzeszę fanów i sławę na całej kuli ziemskiej. Pierwsza EPka wydana w 2011 roku zawierająca hipnotyzujące utwory „Video Games” i „Blue Jeans” trafiła na pierwsze miejsca notowań amerykańskiego iTunes w kilka godzin po wydaniu, a media zachwycały się nad wydawnictwem okrzykując je najlepszymi singlami roku. Prawdziwe zamieszanie wokół Lany rozpętało się po wydaniu pierwszej studyjnej płyty „Born to Die”. Album utrzymany w klimacie indie popu z domieszką hip-holu pokrył się platyną w wielu państwach na całym świecie (w Wielkiej Brytanii nawet potrójną). Krążek zajął drugą pozycję na ekskluzywnej liście Billboard 200. Wyjątkowy, niski głos wokalistki w połączeniu z alternatywnym i niespotykanym dotąd brzmieniem stał się jej cechą charakterystyczną. Piosenki Lany były grane na całym świecie, a sama wokalistka została zaproszona do kampanii reklamowych takich marek jak Jaguar czy H&M.

Tracklista:

 1. Honeymoon
 2. Music to Watch Boys to
 3. Terrence Loves You
 4. God Knows I Tried
 5. High by the Beach
 6. Freak
 7. Art Deco
 8. Burnt Norton (Interlude)
 9. Religion
 10. Salvatore
 11. The Blackest Day
 12. 24
 13. Swan Song
 14. Don’t Let Me Be Misunderstood

 

Kortez Bumerang

bumerangKortez – kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Po kilku miesiącach napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do „Must Be The Music”, gdzie nie został zauważony. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się Jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana „Jazzboy Session EP”, na którą złożyły się trzy piosenki: „Zostań”, „Joe” i „Co myślisz?”. Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Jego debiutancka płyta „Bumerang”, to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku.Podczas rocznej pracy nad „Bumerangiem” prawie wszystkie utwory przechodziły znaczne przeobrażenia. Zazwyczaj zaczynało się od wersji gitara i głos, czasami fortepian i głos.
Tracklista:
1. Pocztówka z kosmosu
2. Wracaj do domu
3. Od dawna już wiem
4. Zostań
5. Ludzie z lodu
6. Z imbirem
7. Niby nic
8. Uleciało
9. Bumerang
10. Dla mamy

Bon Jovi Burning Bridges

burning-bridgesIkony rocka oraz laureaci nagrody Grammy Bon Jovi 21 sierpnia wydali specjalny album dedykowany fanom pt. „Burning Bridges” nakładem Universal Music Polska. Premiera wydawnictwa połączona jest z ogłoszeniem światowej trasy koncertowej. Na albumie można znaleźć całkowicie nowe utwory, ale także starszy materiał, który został ukończony specjalnie na potrzeby albumu. To pierwszy album grupy od premiery „What About Now” (2013, zawiera światowy przebój „Because We Can”). „What About Now” była trzecią z rzędu (po „Highway” z 2007 i „The Circle” z 2009 roku) oraz piątą w karierze zespołu płytą, która dotarła do 1. miejsca amerykańskiej listy Billboard.Tracklista:

1. A Teardrop to the Sea
2. We Don’t Run
3. Saturday Night Gave Me Sunday Morning
4. We All Fall Down
5. Blind Love
6. Who Would You Die For
7. Fingerprints
8. Life Is Beautiful
9. I’m Your Man
10. Burning Bridges

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>