Nowe wydanie już w kioskach

Najnowszy numer naszego Tygodnika „Miasto i Ludzie” właśnie trafił do kiosków. Znajdzie się w nim szereg artykułów, które zawierają najważniejsze informacje z Tarnowa i regionu, Brzeska i Dąbrowy Tarnowskiej. Nie brakuje kulturalnych zapowiedzi na weekend i podsumowania sportowych wydarzeń minionego tygodnia. O tym i o wielu innych sprawach przeczytasz w naszym tygodniku!

1

Modernizacja wiaduktów kolejowych – ile to jeszcze potrwa? – Już od dłuższego czasu mieszkańcy Tarnowa obserwują renowacje wiaduktów, które można dostrzec w całym mieście. Z jednej strony, ludzie cieszą się z faktu modernizacji kolei, ale z drugiej, utrudnienia, przejazdy i zamknięte drogi potęgują skargi mieszkańców. Co można  zrobić w takiej sytuacji? Kiedy skończy się remont tarnowskich wiaduktów?

Zamieszanie w klasterze przemysłowym – Rafał Działowski nie jest już prezesem Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. Rada Nadzorcza odwołała go ze stanowiska i powołała w to miejsce Sławomira Turka, zastępcę wójta Lisiej Góry w trzech minionych kadencjach. Jednak Turek zrezygnował po dwóch dniach..

Można już nadsyłać prace do konkursu im. Tadeusza Tertila  – Prestiżowa, dziewiąta już odsłona konkursu na najlepszą pracę dyplomową, licencjacką, magisterską lub inżynierską, właśnie ruszyła. To wyróżnienie dla tych, którzy w trakcie swoich studiów podjęli się napisania pracy na tematy związane z Tarnowem i powiatem tarnowskim. Prace zgłaszane do konkursu muszą być obronione w tym roku akademickim

Kto z posłów najwięcej pracował w tej kadencji? – Jesteśmy świadkami kończącej się kadencji sejmu, a już za dwa miesiące Polacy będą uczestniczyli w kolejnych wyborach parlamentarnych. Jak wyglądała praca posłów i posłanek z okręgu tarnowskiego? Podsumowujemy tę kadencję.

Smacznie i zdrowo, nie znaczy nudnie – Od nowego roku szkolnego na wszystkie dzieci będzie czekać duża zmiana. Od 1 września w życie wchodzi nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, wprowadzającą m.in. zakaz niezdrowej żywności w sklepikach szkolnych oraz normy żywieniowe w żywieniu dzieci i młodzieży.

Drogowy horror na Tuwima – Remont goni remont. Jeden się kończy, zaczyna się następny. Śmiało można powiedzieć, że tarnowianie zdążyli się już do ciągłych poprawek przyzwyczaić, jednak nie do końca, bo każdy remont to kolejne utrudnienia w ruchu i niemały chaos.

Starówka do poprawki – Można by tu jeszcze dodać, że nie tylko płyta rynku musi przejść renowację, ale cała Starówka. Prezydent Roman Ciepiela ma już plan, żeby w przeciągu najbliższego roku odnowić niszczejącą już płytę chodnikową, a także nawierzchnię na Placu Katedralnym, w okolicach tarnowskiej Katedry i Placu Kazimierza Wielkiego.

Już w niedzielę VII Święto Powiśla Dąbrowskiego – 30 sierpnia br. na terenie Placu Targowego w Szczucinie odbędzie się już po raz siódmy „Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze”, promujące polskie rolnictwo i przedsiębiorczość.

Harcerze pojechali rowerami do Pragi – Po raz kolejny został zorganizowany Harcerski Spacer Rowerowy, w którym brało udział siedmiu uczestników. Harcerze przejechali łącznie ponad 630 km w ciągu 11 dni.

Jeżdżę bezpiecznie – zwalniam przed szkołą! – Przed nami ostatnie dni wolnego, jednak już od 1 września tempo naszego życia zwiększy się, a nasze codzienne obowiązki nabiorą innego znaczenia.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz zaprasza do Wojnicza na Dożynki Powiatu Tarnowskiego – wywiad ze starostą

Przybywa bezrobotnych po 50. roku życia -. Co czwarty mieszkaniec Małopolski po 50. roku życia pozostaje bez pracy. Takie dane podał Wojewódzki Urząd Pracy podczas niedawnej konferencji poświęconej rynkowi pracy w Małopolsce.

Remis z Toruniem i pewne miejsce w play-offach –  Było sporo emocji, ale nie zabrakło prawdziwego ścigania. Ostatni, niedzielny mecz na toruńskiej Motoarenie do ostatnich chwil był nieprzewidywalny.

Termalika gości Mistrza Polski – W najbliższą niedzielę (30 sierpnia, g.15.30) w ramach 7 kolejki Ekstraklasy, piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza po raz trzeci wystąpią w roli gospodarza na stadionie w Mielcu, gdzie zmierzą się z Lechem Poznań, aktualnym Mistrzem Polski.

Volkswagen Golf Cup wraca na wyścigowe tory – Markowy Puchar Volkswagena to wyjątkowe przedsięwzięcie. Zwłaszcza, że twórcami tego projektu są mieszkańcy naszego miasta – Tarnowa.