Nowe „Miasto i Ludzie”!

Już jest! Przygotowaliśmy właśnie dla Was najnowsze wydanie tygodnika „Miasto i Ludzie”, w którym przeczytasz najświeższe informacje z Tarnowa i Twojego regionu, piszemy o  ciekawych wydarzeniach, dajemy zapowiedzi imprez kulturalnych, podsumowujemy sportowe wydarzenia tygodnia, mamy też porady i wywiady z ciekawymi ludźmi, ale jest też wiele innych artykułów. Sprawdź koniecznie, o czym jeszcze się dowiesz!

MIL130_1

Poszli na Jasną Górę – Piesza Pielgrzymka Tarnowska wyruszyła na trasę już po raz 33. Po mszy świętej odprawionej na pl. Katedralnym w Tarnowie w drogę do Jasnogórskiej Pani poszły grupy pielgrzymkowe z całej diecezji tarnowskiej.

Tajemnicza rezygnacja Babuśki – Bartłomiej Babuśka to kolejny radny, który kilka dni temu zrzekł się z mandatu i zasiadania w Radzie Miejskiej.

Nalot ministrów na Tarnów – 17 sierpnia 2015 r. powinien przejść do historii Małopolski, ale również miasta Tarnowa i tzw. Subregionu Tarnowskiego. Powodem tego był niespotykany dotąd w ostatnich latach, najazd na Tarnów i okolice, Ministrów i różnego szczebla urzędników państwowych.

SIK – jak to działa? – Miał być ułatwieniem dla wszystkich kibiców, wprowadzić porządek, a w pierwszy dzień okazał się niewypałem.

Most na Narutowicza doczeka się remontu –  Można by rzec, że inwestycja goni inwestycję, co z jednej strony może utrudnić życie mieszkańców miasta, jednak z drugiej budzi nadzieję, że wreszcie stan niektórych obiektów czy ulic ulegnie poprawie.

Zielony listek na szybie i okres próbny – To tylko nieliczne zmiany w przepisach ruchu drogowego, które czekają na młodych kierowców od przyszłego roku.

Darmowe podręczniki szkolne a ich jakość – Już 1 września dzieci w całej Polsce zaczną nowy rok szkolny. Wypoczęte po wakacjach będą musiały zmierzyć  się ze szkolną rzeczywistością. Rodzice kupują w księgarniach książki i zestawy ćwiczeń dla swoich pociech.

Tarnów coraz bardziej turystyczny – Można zauważyć, że spada zainteresowanie kopalnią soli w Bochni. Ludzie skłaniają się raczej ku zwiedzaniu w plenerze, na świeżym powietrzu, gdzie jest kontakt z naturą i mają pełną swobodę poruszania się.

Budżet obywatelski z seniorami i studnią życzeń – Czwarta edycja budżetu obywatelskiego w Tarnowie wchodzi w decydującą fazę. Wiemy, które projekty zyskały pozytywną opinię miasta i na które będą mogli głosować mieszkańcy.

Skoczył na główkę uszkodził kręgosłup –  35-letni mężczyzna po spożyciu alkoholu wskoczył do basenu na główkę, skutkiem tego doznał poważnego urazu kręgosłupa.

O walce z bezrobociem w Dąbrowie Tarnowskiej i Szczucinie – Na zaproszenie starosty Tadeusza Kwiatkowskiego wizytę w powiecie dąbrowskim złożył minister Władysław Kosiniak– Kamysz.

Jubileusz strażaków w Borzęcinie –  110 lat – tyle minęło od założenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Górnym.

„Jaskółki” pokonały „Żurawie” i doleciały do play-off – . Ulewny deszcz, mokry tor i widmo przegranej – tak można by w kilku słowach powiedzieć o niedzielnych meczu derbowym, rozgrywanym między żużlowcami Unii Tarnów a PGE Stalą Rzeszów.

Sentymentalny powrót Nowaka – Piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza po dwóch zwycięskich meczach w Mielcu, gdzie grali w roli gospodarza, teraz zagrają na wyjeździe.

Do Torunia po bonus – Żużlowcy Unii Tarnów w najbliższą niedzielę (g.17.00) w Toruniu rozegrają ostatni pojedynek w rundzie zasadniczej PGE Ekstraligi. Stawką meczu „Jaskółek” z gospodarzami będzie druga pozycja w tabeli przed rundą play-off.

Podtrzymać passę w Brzesku – W nowym sezonie rozgrywek II ligi nadal bez porażki pozostają piłkarze Can-Pack Okocimski Brzesko. Dobrą passę „Piwosze” będą chcieli kontynuować na własnym boisku, gdzie w sobotę (g. 17.00) zmierzą się Legionovią Legionowo.