Menu

Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów

Po 4-letniej przerwie, znów wyjedzie w trasę. Mowa tu o Międzynarodowym Taborze Pamięci Romów, który już w tym tygodniu wyruszy spod Muzeum Etnograficznego w Tarnowie.

SONY DSC

To właśnie w tej siedzibie mieści się jedyna w Polsce wystawa stała, w całości poświęcona historii i kulturze Romów/Cyganów. Rekonstruowany, cygański tabor będzie wędrował przez 4 dni drogami Małopolski, trasą Tarnów-Żabno-Bielcza-Borzęcin-Szczurowa, a uczestnicy będą odwiedzać groby pomordowanych w czasie II wojny światowej Romów. Tradycyjnie inicjatorem tego wydarzenia jest Adam Bartosz, a w taborze wezmą udział Romowie z różnych krajów. Po czteroletniej przerwie, znów będzie można podziwiać barwny korowód cygańskich wozów, który nie jako stał się jednym z najważniejszych, corocznych wydarzeń kulturalnych Tarnowa.

Czterodniowa wędrówka rozpocznie się już w ten czwartek, 23 lipca, wtedy to sprzed siedziby Muzeum Etnograficznego około południa kolorowy tabor przejedzie przez miasto aż do pierwszego przystanku, czyli do Żabna. Na zdjęciach kolorowe wozy cygańskie, które od lat zdobią podwórko Muzeum Etnograficznego w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>