Menu

Sylwester na rynku i z teatrem

Tradycyjnie, na tarnowskim rynku będzie można pożegnać stary i przywitać nowy rok. Od 23:00 zagra muzyka elektroniczna, o północy natomiast zaplanowano kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni. Nad bezpieczeństwem będą czuwać m.in. Policja i Straż Miejska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJak co roku, dużym zainteresowaniem cieszy się możliwość spędzenia sylwestrowego wieczoru z Teatrem im. Ludwika Solskiego.  Na miłośników teatru czekają „Muzyczne prezenty na Nowy Rok” – to kolekcja najpiękniejszych i najpopularniejszych utworów  z całego świata.

Usłyszymy „muzyczny koktajl” – od nastrojowych arii włoskich mistrzów opery (Verdi, Donizetti, Puccini) poprzez popularne arie operetkowe i musicalowe, piosenki filmowe („Fly  me to the moon”, “Moon river”, Take five, Brasileira i wiele innych). W programie usłyszymy utwory na sopran, baryton,  saksofon, wiolonczelę, skrzypce, fortepian – w różnych konfiguracjach.

Przeboje wokalne będą uzupełniały czarujące miniatury wiolonczeli,  eleganckie walce z Wiednia, węgierskie czardasze i melodie cygańskie oraz porywające przeboje z Ameryki Południowej. Nie zabraknie też kolęd. Wieczór zakończy nieśmiertelny Marsz Radetzky’ego.

31 grudnia w „Solskim” zostanie również zaprezentowana premiera spektaklu „Lato 1910”. Na odbywające się o 18:00 i 21:00 spektakle można wciąż kupić bilety.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>