Menu

Spełniły się marzenia Oli z woj. małopolskiego, Igora z woj. śląskiego i Kuby z woj. lubuskiego

W dniach 24 – 27 lipca 2014 podczas Podróży Spełnionych Fantazji spełniły się marzenia materialne i nie tylko 11 podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja z województw śląskiego, małopolskiego i lubuskiego. Wraz z fundacją prezenty wręczały wolontariuszki z Kanady.

24 lipca w Hotelu Gołębiewski z przedstawicielką fundacji i dwiema wolontariuszkami z Kanady spotkały się trzy niezwykłe rodziny. 12-letnia Ola z Tarnowa z rodzicami, 6-letni Igor z Tych z młodszym bratem Karolem, starszą siostrą Wiktorią i rodzicami oraz 9-letni Kuba z Gorzowa Wlkp. z rodzicami. Ola walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną, Igor urodził się z zanikiem mięśni, a Kuba z połową serduszka i po operacji doznał porażenia mózgowego. Cała, tak różną trójkę dzieci łączy ta sama pasja – skoki narciarskie. Największym marzeniem dzieci było spotkanie z Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą.

Podczas trzydniowego pobytu w Wiśle, dzieci widziały trening kadry polskiej w skokach na hali sportowej, zwiedziły skocznie im. Adama Małysza w Wiśle Malince, poznały nieco historię i kulturę Ziemi Beskidzkiej. Jednak przede wszystkim, obejrzały na żywo oba konkursy Letniego Grand Prix w skokach narciarskich oraz, co było szczytem ich marzeń, spotkały się ze skoczkami, ze swoimi idolami, dostały autografy i zrobiły z nimi zdjęcia. To były najważniejsze momenty. Możliwość obcowania ze swoimi idolami wywołała ogromne uśmiechy, szczęście na twarzach, które nie zniknęło nawet przy pożegnalnym spacerze na lody. Rodzice nie kryli wzruszenia widząc radość swoich dzieci, której tak rzadko zaznają.

Fundacja Dziecięca Fantazja, jest Organizacją Pożytku Publicznego założoną w 2003 roku. Jej misją jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Fundacja z siedzibą w Warszawie, w ciągu 11 letniej działalności, spełniła ponad 3500 dziecięcych marzeń. Działa na terenie całego kraju.

Fundację można wesprzeć przez:

–       wysłanie charytatywnego SMS o treści MARZENIE pod numer 7272. Koszt 2,46 z VAT.

–       przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego,

–       wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,

–       „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,

–       uczestnictwo w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,

–       polubienie fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

 

Więcej informacji udzielają:

Joanna Polakowska

Fundacja Dziecięca Fantazja

kom.: + 48 604 213 013

e-mail: joanna@f-df.pl

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>