A w weekend zapraszamy do Rzepiennika!

Dożynki Gminne – święto plonów w Rzepienniku Strzyżewskim, zorganizowane 15 sierpnia, to ciekawa propozycja na nadchodzący długi weekend.

Kolorowe wozy z wieńcami dożynkowymi, ustrojone ziołami bryczki i banderie konne zjadą się w barwnym korowodzie do centrum gminy w Rzepienniku Strzyżewskim. Wicie i święcenie wieńców dożynkowych to wieloletnia tradycja mieszkańców Rzepienników. Obrzęd dożynkowy, ze Starostą i Starościną w rolach głównych, bogaty jest w akcenty autentycznego, pogórzańskiego folkloru z tradycyjnym ośpiewaniem wieńca pod dyktando kapeli ludowej. Dalsza część imprezy to atrakcje typowe dla festynów plenerowych. Będzie więc turniej wsi o Puchar Wójta Gminy, występ kabaretu „Kałamasz”, show muzyczne w wykonaniu zespołu AFTERDAY(koncert i zabawa taneczna do godzin nocnych) oraz pokaz fajerwerków. Jak co rokuimprezie towarzyszą także loteria fantowa i stoiska regionalne, a także stoiska animacyjne dla dzieci.W atrakcje obfitować będzie także „sobotnie cdn”.

Długi weekend w gminie Rzepiennik zakończy manifestacja patriotyczna z okazji 70. Rocznicy katastrofy samolotu Liberator w Olszynach, która rozpocznie się mszą świętą w tutejszym kościele. W programie będzie też przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikiem oraz otwarcie wystawy pt. „70. Lat od katastrofy w Olszynach”.

Szczegóły na plakacie