Menu

Druga odsłona Jazzowego Rynku 2014 (zdjęcia)

Tradycyjnie lipiec obfituje w Tarnowie w jazzowe koncerty. 18 lipca odbył się drugi już plenerowy koncert Letniego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz-owy Rynek”. Tym razem pogoda była łaskawsza i pozwoliła na spokojne delektowanie się muzyką. 

Koncert rozpoczął występ Zygi Jazz Band, dixielandowego zespołu instrumentalnego kultywującego tradycje muzyki nowoorleańskiej. Ich wspaniałą muzykę dopełniali tancerze SWING & SWAY – Swing City Tarnów, którzy towarzyszyli muzykom do samego końca. Z każdym utworem coraz odważniej dołączali do nich również tarnowscy miłośnicy jazzu obecni na rynku. Po Zygi Jazz Band na scenie pojawili się muzycy Five O’Clock, częstochowski zespół z tradycjami sięgającymi 1969 roku. Jako ostatni na tarnowskiej scenie wystąpił The Warsaw Dixielanders uznawany za jeden z najlepszych zespołów jazzu tradycyjnego w Polsce.

Kolejny, ostatni już koncert odbędzie się 25 lipca. Usłyszymy na nim Iwo Dixie Jazz Band, Old Timers oraz River Baat Ramblers z Ukrainy. Nie zabraknie również parady nowoorleańskiej.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>