Menu

Karta Tarnowskiej Rodziny doceniona przez prezydenta RP

Tarnów otrzymał podziękowania od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Pierwszej Damy Anny Komorowskiej za wprowadzenie Karty Tarnowskiej Rodziny.

W nadesłanym dyplomie prezydent wraz z małżonką dziękują za tę tarnowską inicjatywę, która jest wyrazem troski o dobro rodzin wielodzietnych i wrażliwości na ich potrzeby oraz za włączenie się w budowanie dobrego klimatu dla rodzin w Polsce.

To duże wyróżnienie i satysfakcja zarówno dla pracowników Wydziału Polityki Społecznej, którzy realizują Program Karta Tarnowskiej Rodziny, jak również czterdziestu Partnerów programu,
z którymi w tym zakresie współpracujemy 
– mówi dyrektor Wydziału Polityki społecznej Magdalena Osiak.

Karta Tarnowskiej rodziny została wprowadzona w sierpniu 2012 r. Początkowo mogły z niej korzystać rodziny, które posiadały co najmniej czworo dzieci, teraz dostępna jest także dla rodzin 3+. Uprawnia do korzystania z wielu ulg, które obowiązują w instytucjach miejskich (komunikacja miejska, muzea, teatr, kina, ośrodki sportowe czy ośrodki kultury), jak również w podmiotach prywatnych (księgarnie, szkoły językowe, apteki, podmioty lecznicze, sklepy wielobranżowe, restauracje i inne)

Przypomnijmy, że w Tarnowie wydanych zostało 1730 kart dla 332 rodzin.

gratulacje - Prezydent RP

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>