Menu

Kolejny fragment Panoramy Siedmiogrodzkiej trafił do Tarnowa (video)

To jest szczęśliwy dzień dla naszego muzeum – cieszył się podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w tarnowskim Ratuszu Andrzej Szpunar, dyrektor Muzeum Okręgowego. Powodem jego dobrego humoru był fakt pozyskania przez kierowaną przez niego placówkę kolejnego fragmentu „Panoramy Siedmiogrodzkiej, dzieła sztuki które powstało we Lwowie w 1897 roku w pracowni Jana Styki, współautora Panoramy Racławickiej.

Nie kupilibyśmy tego obrazu bez wsparcia Ministerstwa Kultury i Województwa Małopolskiego – powiedział Andrzej Szpunar.

Za zakupem obrazu w środowiskach rządowych lobbowała posłanka ziemi tarnowskiej, Urszula Augustyn. Mamy nadzieję, że w Tarnowie pojawią się kolejne fragmenty tego wyjątkowego obrazu, będziemy rozmawiać z nową minister kultury w sprawie dofinansowania tych zakupów – powiedziała Urszula Augustyn.

To jest jeden z najciekawszych programów województwa małopolskiego, jeśli kiedykolwiek mamy odszukać wszystkie zachowane fragmenty panoramy, to będą one wyeksponowane w Tarnowie, nikt nie zadba lepiej o ich dobry stan, niż tarnowskie Muzeum Okręgowe – powiedział Roman Ciepiela, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Więcej na ten temat w kolejnym (4.07) wydaniu Tygodnika Miasto i Ludzie.

Tekst i fot. Tomasz Kania

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>