Wysoki stan Białej w Pleśnej (zdjęcia)

Bezustanne deszcze spowodowały zalanie terenów Gminy Pleśna. Sytuacja pogarsza się z minuty na minutę, gdyż rzeka powoli zajmuje prywatne posesje, a niektóre drogi są już zablokowane. Ludzie bardzo negatywnie komentują zaistniałą sytuację, twierdząc, że pomoc przyszła zdecydowanie za późno. Jednak obecnie trwają wszelkie działania niosące pomoc mieszkańcom. Na kilka pytań odpowiedział Wójt Gminy Pleśna, Stanisław Burnat, który  cały czas koordynuje prace strażaków.

Panie wójcie jak Pan ocenia obecną sytuacje gminy Pleśna?

Sytuacja jest dosyć tragiczna. Na razie robimy wszystko, żeby uratować domy, aby nie zostały zalane. W tych szczególnych  miejscach, w których woda zawsze wylewała to tam właśnie wylała.

Myśli Pan, że sytuacja może się jeszcze pogorszyć?

W tej chwili wody ciągle przybywa, po mimo, że w Tuchowie już ten poziom wody jest mniejszy.  Myślę, że za kilka godzin u nas też woda opadnie.

A na jaką pomoc z Gminy mogą liczyć mieszkańcy Pleśnej?

Uruchomiliśmy wszystkie straże, także od wczoraj wieczora działamy. Robimy wszystko, żeby zapobiec zalaniu gospodarstw.

Gdzie panuje obecnie najgorsza sytuacja?

Najgorsza sytuacja panuje na Woźnicznej, tutaj jedno gospodarstwo musiało być ewakuowane, mam na myśli zwierzęta. Zalane są te najniższe, depresyjne tereny, które znajdują się wzdłuż Białej.

Miejmy nadzieje, że woda wkrótce obniży swój poziom, a sytuacja mieszkańców zostanie opanowana.

Tekst i fot. Anita Ogiela

Komentarze ( 1 )